Kaldırma işi, hidrolik sıvısını,kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektirikli tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen asansörlerdir. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir.

Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur.Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi (düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır.

Asansör kuyusu içinde;kabin,varsa karşı ağırlık silindir piston sistemi,askı tertibatı ve Hidrolik Asansörtamponlar bulunmaktadır. Hidrolik asansörler elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır.Pompalanan yağ,hidrolik makinesinden belirli şartları yerine getirerek geçip borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirirler.Silindir kabine doğrudan veya dolaylı olarak bağlanmış olabilir.Silindirin ittiği kabin alınan kumanda ile gerekli kata taşınır.

Hidrolik asansörler genellikle;konutlarda,villa ve evlerde,tadilat gören binalarda;bina statiğine ek yük getirilmesinin istenmediği durumlarda(örneğin eski eser tadilatı),fabrikalarda,alış veriş merkezlerinde panaromik olarak kullanılırlar.Asansörler genel olarak yapılan sözleşmeler gereği aylık,6 aylık ve yıllık olarak gerekli bakımlardan geçmelidir.Hidrolik asansörler 7 veya daha az katlı trafiği çok yoğun olmayan binalarda kullanılmaktadır.

Engelliler için yasal olarak belirlenen koşulları özel mekanlarda da gerçekleştirmeyi kendimize hedef edindik. Asansörlerimiz her türlü yapısal konuma uygun olup tarafımızdan uzmanlıkla monte edilmektedir.

Güvenlik ve kullanıcı memnuniyeti tarafımızdan garanti edilmektedir. Yaşam kalitenizin artışını diliyoruz. BLM kaldırma platformu ile engelli ve tekerlekli sandalye kullanan insanlar 100 cm’lik yükseklik farklarını güvenilir bir yapıda geçebilmektedir.